برنامه آگاهی دهی از اضرار مواد مخدر در ولسوالی مُقُر ولایت بادغیس

ریاست مبارزه علیه مواد ولایت بادغیس با همکاری دفتر سیاره برنامه آگاهی‌دهی از اضرار مواد مخدر را در ولسوالی مُقُر این ولایت با اشتراک ولسوال، دونفر هیئت اعزامی نظارتی وزارت مبارزه علیه مواد مخدر، علما و روحانیون، متنفذین، روسای شورای‌های انکشافی و اهالی این ولسوالی در تالار کنفرانس‌های ولسوالی مقُر برگزار نمود.


عبدالوارث شیر زی ولسوال مُقُر؛ گفت: این ولسوالی در امر جلو گیری از کشت خشخاش سهم فعال داشته
است طوریکه امسال در حدود 70 هکتار زمین در این ولسوالی از وجود کوکنار پاک گردیده است.
آقای شیر زی گفت: طوریکه معلوم است این ولسوالی یکی از ولسوالی‌های دور دست و نا امن بوده و توجه مسئولین در این ولسوالی کمتر صورت گرفته است بناً از وزارت مبارزه علیه مواد مخدر تقاضا مندیم تا برنامه های بدیل‌ معیشت از قبیل توزیع تخم های اصلاح شده، کود کیمیاوی، باغ‌های پسته، تخم زعفران، اعمار بند‌ها و کلینیک صحی تداوی معتادین را ایجاد نموده و مورد توجه خویش قرار دهد.
انجنیر عبدالحق ایلدار نماینده وزارت ضمن رسانیدن پیام‌های وزیر و هیئت رهبری وزارت مبارزه علیه مواد مخدر؛ گفت: مبارزه علیه مواد مخدر یک مبارزه‌ی انسانی و همگانی بوده که بسیج همه‌ی مردم را در امر ریشه کن ساختن این بته بدنام از میحط و کشور خویش ضروری دانست.
آقای ایلدار گفت: امروز ما بخاطر شنیدن نظریات و پیشنهادات سالم شما آمده ایم تا به هیئت رهبری مقام وزارت برسانیم تا حد الامکان در قسمت تطبیق برنامه های بدیل‌معیشت با شما همکاری لازم صورت گیرد.
رییس شورای‌های انکشافی؛ گفت: ما به نمایندگی از اعضای شورای‌های این ولسوالی به شما اطمنان میدهم که در امر مبارزه علیه مواد مخدر همکار باشیم و از هیچ نوع کمک وتلاش‌های خود در ازبین بردن این پدیده شوم دریغ نخواهیم کرد اما تقاضامندیم که مسئولین وزارت مبارزه علیه مواد مخدر و دیگر نهاد‌های ذیربط به وعده‌های که داده اند عمل نمایند اما من به عنوان رییس این شورا ها نیز به شما وعده میدهم که به قول خود عمل نمایم.
مولوی صاحب خطیب نور احمد نماینده شورای علما در رابطه به موضوع با تفصیل از آیات جندی از کلام الله مجید (‌إِنَّمَا الْخَمْرُ وَ الْمَيْسِرُ وَ الانصَابُ وَ الا زْلَـمُ رِجْسٌ مِّنْ عَمَلِ الشَّيْطَـنِ...) صحبت‌های همه جانبه‌ را نمود.

قابل یاد آوری است که این برنامه به تاریخ 30 میزان 1396 با اشتراک ولسوال، دونفر هیئت اعزامی نظارتی و هماهنگی وزارت مبارزه علیه مواد مخدر انجنیر عبدالحق ایلدار آمر ارتباط عامه و محمد حسین جلیلی مدیر عمومی تدویر کنفرانس ها و مسوول وب سایت، علما و روحانیون، متنفذین، روسای شورای‌های انکشافی و اهالی این ولسوالی در تالار کنفرانس‌های ولسوالی مقُر برگزار گردید