دیدار وزیر مبارزه علیه مواد مخدر با سرپرست سفارت چین در کابل

دیدار وزیر مبارزه علیه مواد مخدر با سرپرست سفارت چین در کابل

4سرطان1397

پوهنوال سلامت عظیمی وزیر مبارزه علیه مواد مخدر با سرپرست سفارت چین و هیئت همراه‌شان دیدار و روی همکاری‌های مشترک در امر مبارزه با مواد مخدر گفتگو نمود.

خانم عظیمی، مواد مخدر را یک خطر جدی برای افغانستان، کشورهای همسایه و جهان خواند و بر تقویت همکاری‌های منطقه‌ای و بین‌المللی در راستای مبارزه با این پدیده تأکید ورزید.

وزیر مبارزه علیه مواد مخدر در این دیدار خطاب به سفیر چین گفت: چین، یکی از کشورهای دوست و همسایه‌ی افغانستان است و نزدیکی و هماهنگی بیشتر میان کابل و پکن، نه تنها در عرصه‌های سیاسی و اقتصادی مهم است، بلکه در امر مبارزه با مواد مخدر نیز می‌تواند هر دو کشور را به هدف برساند.

سرپرست سفارت چین نیز از روابط دوستانه‌ و تاریخی میان افغانستان و چین یاد نموده و از نشست شانگهای که در ماه جون 2018 با اشتراک روئسای جمهور سران این سازمان در چین برگزار گردیده بود هم یادآوری کرد.

او همچنان گفت که در این نشست، سران شانگهای بر مبارزه بی‌درنگ با مواد مخدر و تقویت همکاری‌های منطقه‌ای و بین‌المللی در این روند تأکید نمودند.

سرپرست سفارت چین در این دیدار از آمدن یک هیئتی خاص از سوی اداره مباره با مواد مخدر کشور چین به افغانستان خبرداد و گفت: در آینده‌های نزدیک این هئیت به افغانستان خواهد آمد و در رابطه به موضوع مواد مخدر با شما ]وزیر مبارزه علیه مواد مخدر[ و سایر مقامات دولت افغانستان صحبت خواهند کرد.

وی، همچنین وعده‌ی هر نوع همکاری را در زمینه‌ی مبارزه با مواد مخدر به وزیر مبارزه علیه مواد مخدر داد و گفت که چین علاقه‌مند کمک به افغانستان در امر مبارزه با مواد مخدر است.

قابل یادآوری است که چین، یکی از کشورهای قدرتمند در منطقه است و می‌تواند دولت و مردم افغانستان را در هر زمینه‌ای از جمله در عرصه‌ی مبارزه علیه مواد مخدر کمک و همکاری کند.