تهداب گذاری تالار پوهنتون هلمند

تهداب گذاری تالار پوهنتون هلمند

 ۲۱ میزان ۱۳۹۷

وزیر مبارزه علیه مواد مخدر و هییت همراه­ شان طی یک سفر رسمی به ولایت هلمند، سنگ تهداب تالار پوهنتون این ولایت را گزاشته و از پیشرفت کار استدیوم کرکِت نیز دیدار نمودند.

پوهنوال سلامت عظیمی وزیر مبارزه علیه مواد مخدر در محفلِ که به همین مناسبت در هلمند برگزار گردیده بود، گفت: معضل مواد مخدر به سطح جهانی بزرگ است که افغانستان قربانی آن می­باشد و مبارزه با آن نیز بسیج و همکاری جهانی را می­طلبد.

ایشان همچنان علاوه نمود: ما تلاش­های زیادی نموده ایم تا با جاگزین ساختن بدیل کشت کوکنار، سطح کشت و قاچاق را پایین بیاوریم.

 وزیر مبارزه علیه مواد مخدر افزود: هدف از آمدن ما به ولایت هلمند از یک طرف افتتاح کار تالار پوهنتون، بازدید از پیشرفت کار میدان کرکِت و از طرف دیگر صحبت با مسوولین ولایت و بزرگان قومی بخاطر جستجوی راه­ حل­های عملی مبارزه علیه کشت مواد مخدر در ولایت هلمند­ می­باشد.

 وزیر مبارزه علیه مواد مخدر علاوه نمود: ما از جامعه جهانی و تمام کمک کننده­ها می­خواهیم تا در مبارزه علیه کشت و قاچاق مواد مخدر صادقانه همکاری نمایند تا در کنار افغانستان کشور و مردم خودشان نیز از شر پدیده مواد مخدر در امان باشند.

 تورن جنرال محمد یاسین خان والی هلمند ضمن سپاسگذاری از وزیر مبارزه علیه مواد مخدر بخاطر تطبیق پروژه ها در هلمند و وعده همکاری در راستای مبارزه علیه مواد مخدر، گفت: با عملی نمودن این پروژه­ها برای تعداد زیادی از مردم زمینه کار را فراهم می­گردد.

باید گفته شود که تالار پوهنتون هلمند گنجایش ۵۰۰ نفر را داشته که در مدت ۱۴ ماه به هزینه ۲۴ میلیون افغانی توسط وزارت مبارزه علیه مواد مخدر اعمار می گردد.

قابل یادآوری است که این برنامه به اشتراک پوهنوال سلامت عظیمی وزیر ، جاوید احمد قایم معین پالیسی و هماهنگی وزارت مبارزه علیه مواد مخدر و هییت همراه، تورن جنرال محمد یاسین خان والی هلمند، سید احمد ورور و جمع زیادی از روسا، متنفذین و جوانان هلمند در پوهنتون این ولایت برگزار شد.