افتتاح کار اعمار ساختمان پوهنڅی حقوق پوهنتون پروان

افتتاح کار اعمار ساختمان پوهنڅی حقوق پوهنتون پروان

۲۱ میزان ۱۳۹۷

وزیر مبارزه علیه مواد مخدر و وزیر تحصیلات عالی ضمن گذاشتن سنگ تهداب پوهنڅی حقوق و علوم سیاسی پوهنتون پروان؛ تعمیرهای جدید پوهنڅی اقتصاد و زراعت را نیز جهت بهره برداری، افتتاح نمودند.

پوهنوال سلامت عظیمی وزیر مبارزه علیه مواد مخدر گفت: به عنوان یکی از اعضای خانواده تحصیلات عالی جای خیلی خوشی است که شاهد عملی شدن پروژه های بزرگ در پوهنتون پروان هستیم.

ایشان مواد مخدر را پدیده شوم گفته و یگانه راه مبارزه علیه این معضل که جوانان ما را هدف قرار داده است، بلند بردن سطح آگاهی و دانش مردم بیان نمود.

 خانم عظیمی از مسوولین و مردم بخصوص جوانان خواست تا در راستای مبارزه علیه پدیده شوم مواد مخدر از هیچ تلاشی دریغ ننمایند.

 دکتور نجیب الله خواجه عمری وزیر تحصیلات عالی ضمن سپاسگذاری از وزیر مبارزه علیه مواد مخدر بخاطر تلاش و کارشان در راستای مبارزه علیه مواد مخدر، از مسوولین مربوطه خواست تا در حفظ و نگهداری تعمیرهای ساخته شده توجه جدی نمایند.

 فضل الدین عیار والی پروان در کنار خوش آمدگویی به مهمانان گفت: مواد مخدر بخصوص اعتیاد از مشکلات عمده ولایت ما بوده و امیدوارم تا در زمینه ساختن شفاخانه تداوی معتادین، وزارت مبارزه علیه مواد مخدر با ما همکاری نماید.

 عبدالمنیر رحیمی رییس مبارزه علیه مواد مخدر پروان طی سخنانی ابراز داشت: وزارت مبارزه علیه مواد مخدر پروژه­های زیادی را در پروان در عرصه های مختلف عملی نموده که امروز شاهد افتتاح سه پروژه در پوهنتون پروان هستیم که کار پروژه های پوهنڅی اقتصاد و زراعت تکمیل شده و کار اعمار ساختمان پوهنڅی حقوق و علوم سیاسی نیز آغاز می گردد.

قابل یادآوری است در این برنامه که به تاریخ ۲۱ میزان سال ۱۳۹۷ خورشیدی در پوهنتون ولایت پروان برگزار شده بود؛ پوهنوال سلامت عظیمی وزیر، جاوید احمد قایم معین و هییت همراه وزارت مبارزه علیه مواد مخدر و همچنان دکتور نجیب الله خواجه عمری وزیر تحصیلات عالی، فضل الدین عیار والی پروان و جمعی از روسا، متنفذین و جوانان ولایت پروان؛ اشتراک نموده بودند.